Електрокардіограф, на що звернути увагу при виборі?
Електрокардіографія – це метод графічної реєстрації та дослідження електричних явищ, що утворюються під час роботи серця. Це інформативний та діагностично цінний метод інструментальної діагностики в кардіології, при цьому досить дешевий. ЕКГ широко використовується в медичній практиці і є незамінною у діагностиці серцевої патології. В масовій свідомості це, мабуть, найвідоміший метод інструментальної діагностики й може поступитися хіба що рентгенографії.
Свій початок електрокардіографія бере у 1887 році, коли Август Уоллер винайшов ЕКГ-апарат, що складався з ртутного капілярного електрометра Ліпмана, прикріпленого до проєктора. Слід від серцебиття проєктувався на фоточутливу пластинку, що рухалась. Але цей метод не знайшов практичного використання. В 1887 році Віллем Ейнтоговен - нідерландський фізіолог, назвав електрокардіографічні зубці P, Q, R, S. Цими назвами ми користуємось і донині. В 1903 році він виготовив струнний гальванометр власної конструкції, що дозволило йому реєструвати справжню ЕКГ. А в 1906 вперше застосував ЕКГ для медичної діагностики. За відкриття техніки електрокардіограми Віллему Ейнтговену в 1924 році було присуджено Нобелівську премію з фізіології та медицини. Звичайно, що за більше ніж століття електрокардіографи значно еволюціонували й зараз є сучасними портативними електронними приладами. Хоча все одно використовують принципи закладені Ейнтговеном.
На що необхідно звернути увагу при виборі електрокардіографа?
Кількість каналів
Кардіограф може записувати від 1 до 12 каналів ЕКГ. Вибір потрібно робити відповідно до потреб закладу та кількості пацієнтів.
- Одноканальний кардіограф записує кожен канал по черзі, є найпростішим у роботі, має базові функції. Має невеликі габарити, може працювати як від електричної мережі, так і від вбудованого акумулятора. Має невелику ціну у порівнянні з іншими приладами. Рекомендований до використання у машинах швидкої допомоги та медичних закладах з невеликим потоком відвідувачів.
- Триканальний кардіограф записує одразу 3 канали. Є можливість відстеження похибок ЕКГ. Зазвичай апарат має вбудований термопринтер. Усі отримані результати можна перенести на персональний комп'ютер. Малогабаритні, деякі моделі мають дефібрилятори. Використовуються у невеликих приватних клініках та лікарнях.
- Шестиканальна модель кардіографа записує до 6 каналів одночасно. Для цієї категорії приладів характерною є велика швидкість роботи. Можуть бути стаціонарними з розширеним функціоналом та переносними, невеликого розміру. Використовуються у великих медзакладах, шпиталях, кардіологічних відділеннях.
- Дванадцятиканальні моделі обробляють дані відразу по 12 каналах, у комплектації зазвичай максимальна кількість датчиків. Ці медичні прилади мають максимальний потенціал, забезпечують складні дослідження роботи серця з одночасною перевіркою багатьох параметрів. Саме такі кардіографи дозволять виявити мінімальні відхилення серцевого ритму. Дванадцятиканальні кардіографи мають важливу особливість - максимальний обсяг пам'яті, що дозволяє фахівцю робити записи тривалістю понад годину. Керувати приладом можна через комп'ютер, що забезпечує зручність внесення додаткових даних про пацієнта, а також легкість передачі отриманої інформації.
Тож одноканальний апарат ЕКГ підійде, якщо вас влаштовує стандартний функціонал із базовими режимами роботи. Такий пристрій можна купити за доступною ціною, але не забувайте, що й продуктивність буде нижчою. Якщо в клініці, для якої ви купуєте електрокардіограф, завжди є великий потік пацієнтів, бажано купити триканальний або шестиканальний апарат. З великим бюджетом обирайте дванадцятиканальний електрокардіограф. У нього більше можливостей та висока продуктивність.
Яка різниця електрокардіографів з РК або TFT екраном?
Прилади з РК екраном зазвичай дешевші у порівнянні з моделями що оснащені TFT екранами при однаковій кількості каналів. При цьому TFT екран більш зручний для перегляду результатів дослідження. Що дозволяє виявити похибки запису і не друкувати непотрібні результати, це економить термопапір та знижує кількість сміття.
Чи необхідне підключення до комп’ютера?
Пам'ять будь-яких електрокардіографів обмежена, тому бажано придбати апарат із можливістю підключення до комп'ютера. Для багатьох електрокардіографів ця функція є додатковою опцією. Від цього підвищується вартість апарату, проте з'являється можливість обробки даних. Дані можна буде переносити на комп'ютер, видруковувати з нього, зберігати в його пам'яті або лікарняній мережі.
Стаціонарний або переносний кардіограф?
Слід визначитися з призначенням електрокардіографа, що купується, та з'ясувати, в яких умовах він буде використовуватися. Саме від цього залежатиме тип пристрою: стаціонарний чи портативний. Якщо ви плануєте працювати з апаратом завжди в одному місці, то слід зупинити вибір на стаціонарному типі. Якщо робота передбачає періодичне транспортування або переміщення електрокардіографа з місця на місце, то краще обрати портативний тип приладу.
Обрати та придбати електрокардіограф, що найкраще підходить потребам вашої клініки ви можете на сайті Фармєдіс.